Sevgili Son Kullanıcımız,

     Değişen iklim koşulları ile birlikte bulunduğumuz bölgelerdeki hava koşulları daha sert şekilde kendini hissettirmekte ve hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. 

     Kullanmakta olduğumuz kombiler, bölgelerde farklılık göstermekle birlikte genellikle açık balkonlara ya da evin kullanılmayan kısımlarına takılmaktadır. Özellikle açık balkonlara takılmış olan kombilerin ileriki zamanlarda soğuk havalarda daha fazla zarar gördüğü tecrübe edilmiş bir durumdur.

Peki Don Koruması Nedir?

     Soğuk havalarda ısınmamızı sağlayan kombilerin düşük dış hava sıcaklıklarında kendilerini korumaları için DON KORUMA özellikleri cihazlara entegre edilmiştir. Don koruma özelliği ile suyun donma sıcaklığına gelmesiyle cihazlar su sıcaklığını artırmak için standby modunda olsalar dahi çalışmalarını sağlamaktadır.

     Cihazınızın don koruma özelliğinin devre dışı kalmasını istemiyorsanız cihazınızın sigortasını kesinlikle kapatmamalısınız, cihaza bağlı olan doğalgazın sürekli açık olmasını sağlamalısınız, eğer musluklardan su akmadığını (suların donduğunu) gözlemliyorsanız ilk olarak cihazınızın üzerinde tesisatınızdaki su basıncını gösteren bar saatini kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bar saati 1 barın üzerindeyse cihazınıza su vermeye çalışmayınız, sudaki buzun çözülmesini bekleyiniz. Bu esnada cihazınızı ısıtmada kullanabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz ve bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sohbete Başla
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?