Kombiye Ek Garanti Yapılmalı Mıdır?

     Kombiye ek garanti yapılmalı mıdır? Yapılırsa avantajları nelerdir? Yapılmazsa dezavantajları nelerdir? Ek garanti paketi fiyatları ne kadar? Ek garanti fiyatları kombilere göre yüksek mi?

     Merhaba sevgili son kullanıcımız. Sizler için hazırladığımız bu metinde az evvel yazımızın üst kısmında okumuş olduğunuz son kullanıcılar için büyük önem arz eden bazı soruları cevaplamak istiyoruz.

Kombiye Ek Garanti Yapılmalı Mıdır?

     Kombi, soğuk havalarda içinizi ısıtan, sürekli hayatımızın içerisinde yer alan, sürekli ve özellikle kış aylarında belki hiç durmaksızın bizlere hizmet eden bir araçtır.

     Elektrik ile birlikte genelde doğalgaz sarf ederek evimizi, iş yerimizi ve benzeri mekanları ısıtan kombi, kış aylarında insanlar için önemli bir yer tutmaktadır. Kışın soğuk günlerinde yuvanızı ısıtan kombinizin bakıma ihtiyaç duyacağını, bakımlarını düzenli yaptırmamanız halinde sürekli ve ardı kesilmeyecek arızalar ile karşı karşıya kalabileceğinizi belirtmek isteriz.

   Kombi bakımı insanlar arasında gereksiz, servislerin para tuzağı olarak anılmakta, hatta bir çok kişi bu sebeple kombilerine bakım yaptırmamaktadır. Ne yazık ki servis camiası içerisinde sanatını kötü amaçla kullanan bir çok kimse bulunmaktadır. Bu kötü amaçlı kimseler ancak son kullanıcı tarafından tespit edilerek gerekli cezai işlemlerin uygulanması sağlanabilir. Kombinize ilgili markanın bulunduğunuz bölgedeki yetkili servisine her yıl düzenli şekilde bakım yaptırmanız durumunda kış aylarındaki yoğun çalışma içerisinde sorun yaşama olasılığınızı en aza indirebilirsiniz.

    Bulunduğunuz bölgedeki yetkili servise ulaşmak isterseniz ilgili kombi markanızın güncel Türkiye web sitelerinde yetkili servisleri hakkında bilgilendirmeler mevcuttur. Bosch ve Buderus Markalarının yetkili servislerine ulaşmak için marka isimlerine tıklayabilirsiniz. 

      Kombiler daha yazımızın ilk kısımlarında da belirttiğimiz gibi özellikle kış aylarında durmaksızın çalışmaktadırlar. Bu nedenle kombi bakımlarınızı kış sezonunun bitiminde yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Düzenli bakım yaptırdığınız kombinizin arıza verme olasılığı az olsa da elektronik cihazlarda kesinlikle arıza vermeyecek şeklinde bir ifade doğru olmayacaktır. Bu sebeple kombinize ek garanti yaptırabilir ve uzayan garanti süreniz boyunca ısınmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ek Garantinin Avantajları Nelerdir?

     Kombinize ek garanti satın aldığınızda, cihazınızın normal garantisi bitse bile, hiç bir neden olmadan bozulan parçalar garanti kapsamına alınarak değişimi yapılır. Bazı markalar, satın alınan ek garanti ile birlikte ek garanti alınan yıl toplamı kadar her yıl bir adet olmak şartıyla bakım kuponu hediye etmektedir. Bu nedenle ek garanti paketleri daha da cazip hale gelmektedir.

     Ek garanti paketi satın almanın aslına bakarsanız her hangi bir dezavantajı bulunmamaktadır. Fakat ek garanti satın alsanız bile bazı arızaların garantiye girmeyeceğini bilmeniz gerekmektedir. Ek garanti satın alınan cihazda dış etkenlerden kaynaklı (Örn. Yüksek voltajdan kaynaklı oluşacak arızalar, kombinin bacasından içeriye su alması, haşere ve benzeri canlıların hava akış yolu, su akış yolu gibi argümanlarda tıkanıklıklara sebep olması, sıcak su hissedici türbinin tesisat pisliğinden tıkanması gibi) dış etkenlerin ya da müşteri kullanımından kaynaklı oluşacak arızalar ek garanti paketi alınsa bile garanti kapsamında alınmayacaktır.

Ek Garantinin Dezavantajları Nelerdir?

Ek Garanti Paket Fiyatları?

      Kombinizin garanti süresini uzatmak ilgili markanın belirlediği şartlara karşın ödeme yapmak gerekmektedir. Bu tutarlar markadan markaya değişiklik göstermekte ve markaların ek garanti paketlerinde sundukları detaylar da fiyatla birlikte değişiklik göstermektedir. Bosch ve Buderus marka kombileriniz için geçerli olan ek garanti paket fiyatlarına buradan ulaşabilir ve bizim aracılığımız ile sipariş oluşturabilirsiniz.

     Son kullanıcı olarak hem kombimizde gelecek zamanlarda ortaya çıkacak arızalara karşı önlem almak hem de cebimizdeki paramızın hesabını bilerek hareket etmek gerekir. Markalar ek garanti paketlerinde sundukları imkan ve paket özelliklerine göre paket fiyatlarında değişiklikler yapmaktadırlar. Bosch ve Buderus markalarında Ek garanti paketlerinde sunulan bakım kuponu, bulunduğunuz tarihteki yıllık bakım bedeli göz önünde bulundurulduğunda paket fiyatlarının aslında ileriki tarihlerde ödenecek bakım ücretlerine karşın daha düşük tutarlara denk geldiği açıkça görülmektedir.

Ek Garanti Paket Fiyatları Kombilere Göre Yüksek Mi?

     Yazımızda da belirttiğimiz gibi, her yıl düzenli bakım yapılan kombinize bir de ek garanti paketi ile tamamladığınızda oluşacak arızalara karşı bütün önlemlerinizi almış ve tüm olumsuzluklara hazır hale gelmiş olacaksınız. Bu sebeple kombilerinize her yıl yaz aylarında olmak şartıyla bakım yaptırmayı ve ek garanti paketi satın alarak oluşacak arızalara hazırlıklı olmayı unutmayın.!

     Yazımızı okuduğunuz ve bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz..

Sohbete Başla
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?